LG


Preposlať LG Nitro HD

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG Nitro HD

18.09.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

LG Nitro HD je veľmi kvalitným komunikátorom, ktorého prednosťami sú kvalitný displej a vysoká rýchlosť. Menším negatívom je naopak priemerný fotoaparát. Svojimi parametrami je LG Nitro porovnateľné s modelom Samsung Galaxy S II Skyrocket (ktorý však víťazí mierne lepším signálom a rýchlosťou dátového prenosu).

LG Nitro HD

Nitro HD je aj celkovým výzorom blízky spomínanému modelu Skyrocket. Jeho rozmery sú 134 x 68 x 10 milimetrov, hmotnosť nepresahuje 128 gramov. Telo telefónu je celé vyrobené z matného čierneho plastu, zadný panel je textúrovaný. Trochu konzervatívny vzhľad však nijako nevadí - všetko vyrovná pohľad na skvelý 4,5-palcový displej AH-IPS o rozlíšenie 720 x 1280 pixelov. Pri hodnote 329 ppi má LG Nitro dokonca väčšiu hustotu pixelov než Apple iPhone 4S, disponujúci displejom Retina o 326 ppi. Ostatne rozdiel je ešte výraznejší u telefónov typu Motorola Droid RAZR s hodnotou 256 ppi.

Hoci displej Super AMOLED 480 x 800 pri modeli Skyrocket vykazuje krásne farby a tónovanie, displej LG Nitro má jasne navrch. Je celkovo jasnejší a značná hustota pixelov sa u neho prejaví najmä pri prehliadaní webu alebo sledovaní videa. Vďaka rozmerom a rozlíšeniu displeja dokonca môžete prezerať celé webové stránky v móde landscape a pritom prečítate všetok text. Niečo také napríklad spomínaný Skyrocket neumožňuje. Streamované video prehráva LG Nitro tiež veľmi kvalitne, s vysokou ostrosťou a presným farebným detailom.

LG Nitro je obstojným komunikátorom aj z hľadiska kvality hovoru. Hlas znie z reproduktora síce trochu tenko, ale dostatočne hlasno. Redukcia šumu je však skôr priemerná a nemožno tiež odporučiť využitie v hlasnejšom vonkajšom prostredí. Životnosť batérie je veľmi obstojná, vydrží asi 7 hodín a 13 minút priebežného hovoru.

LG Nitro HD

Konkurenta LG Nitro však Skyrocket prekonáva v niektorých významných parametroch. Vo všetkých testoch zaostával LG Nitro v prenosovej rýchlosti dát a to zhruba o 1 Mbps sťahovania aj nahrávania. Skyrocket má (prinajmenšom na amerických sieťach) tiež podstatne lepší signál, čo je významné najmä v oblastiach so slabším pokrytím.

V súčasnosti je Nitro HD vybavené operačným systémom Android 2.3.5 (Gingerbread). Spoločnosť LG však potvrdila, že ďalšia generácia komunikátorov už bude vybavená vyspelejším Androidom 4.0 (Ice Cream Sandwich). Medzi nimi má ísť aj o LG Optimus LTE, ktorý je v podstate rovnakým typom prístroja ako LG Nitro - to dáva istú šancu, že by v budúcnosti mohol byť aktualizovaný aj tento komunikátor.

Procesorom je odolný dvojjadrový Qualcomm Snapdragon S3 o frekvencii 1,5 GHz. Podáva zhruba rovnako kvalitný výkon ako procesor Samsung Skyrocket. Nevykazuje síce výrazne vyšší výkon ako dvojjadrový Samsung Exynos o frekvencii 1,2 GHz u telefónu Samsung Galaxy S II, napriek tomu je ale zárukou vysokej kvality. Procesor zvláda pohodlne všetky potrebné činnosti a je tiež plne kompatibilný s drvivou väčšinou zo stoviek tisíc aplikácií Android Market.

LG Nitro HD

Nitro ponúka 1,91 GB voľnej vnútornej pamäte a pamäťový slot pre pamäťovú kartu MicroSD priamo pod krytom batérie. Pamäť je možné bez problémov navýšiť pridaním 32 alebo 64 GB kariet SanDisc. Prehrávanie hudobných súborov je veľmi vydarené, podporované sú formáty AAC, MP3, OGG, WAV a WMA, výnimkou je (ako už zvyčajne) FLAC. Aj filmové súbory sú prehrávané bez problémov aj v móde celej obrazovky a to až do rozlíšenia 1080 pixelov. Rovnako ako Skyrocket však aj LG Nitro vyžaduje MHL adaptér pre pripojenie k televízoru. Je pritom jasné, že HDMI port by bol pohodlnejšou voľbou.

Osemmegapixelový fotoaparát s automatickým zaostrovaním je vybavený LED bleskom. Uzávierková rýchlosť je obstojná, kvalita snímok ale iba priemerná. Detaily nie sú ostré a farby sa vizuálne trochu miešajú. Na rýchlo obstarávané "ad hoc" snímky je však kamera plne dostačujúca. Nahrávané video je plynulé a pri rozlíšení 1080 pixelov činí nastavovanie rýchlosť plne postačujúcich 30 rámčekov za sekundu.

So svojimi prednosťami, medzi ktoré patrí rýchlosť procesora, dobrý dizajn a skvelý display sa LG Nitro HD radí medzi lepších komunikátory svojej kategórie.

LG Nitro HD

Základné parametre:

Veľkosť: 134 x 68 x 10 mm

Hmotnosť: 128 g

Veľkosť displeja: 4,5 palca (11,4 cm)

Rozlíšenie displeja: 720 x 1280 px

Procesor: dvojjadrový Qualcomm Snapdragon S3 o frekvencii 1,5 GHz

Operačný systém: Android 2.3.5 (Gingerbread)

Životnosť batérie: 7 hodín 13 minút

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku LG Nitro HD


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.