Preposlať Samsung Galaxy S Blaze 4G (T-Mobile)

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Galaxy S Blaze 4G (T-Mobile)

27.11.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Je pravdepodobné, že ste už počuli o komunikátore Samsung Galaxy S II, patriacemu k najpopulárnejšej vývojovej línii komunikátorov s operačným systémom Android. Zatiaľ čo model S II zostáva v niektorých ohľadoch nedostihnuteľný, jeho nevýhodou zostáva značná veľkosť, ktorá môže byť problematická nielen pre užívateľov s malými dlaňami. V takom prípade môže byť dobrou voľbou Samsung Galaxy S Blaze 4 G. Je výrazne lacnejší ako S II a tiež veľkostnými parametrami sa javí oveľa praktickejší. Pritom si zachováva podstatnú časť dôležitých parametrov svojho drahšieho dvojčaťa. Ak sa teda obzeráme po niečom menšom, než je S II, je Galaxy S Blaze jasnou voľbou.

Samsung Galaxy S Blaze 4G (T-Mobile)

Celý telefón je vyrobený z lesklého čierneho plastu, zadná časť tela je tvorená mierne textúrovaným, elastickým plastom. Rozmery prístroja činia 122 x 63 x 13 mm, hmotnosť potom 128 gramov. Tento úbytok veľkosti oproti S II sa samozrejme prejavil aj zmenšením displeja. Blaze 4 G je vybavený štvorpalcovým displejom Super AMOLED s rozlíšením 800 x 480 pixelov. Obrazový panel vyzerá z väčšej diaľky fantasticky, zo vzdialenosti 30 centimetrov sú ale už rozpoznateľné optické nedokonalosti. 

Z hľadiska volania je S Blaze skôr priemerným telefónom. Kvalita hovoru je obstojná a zvuky sú v slúchadle bohaté a hlasné (hoci s trochu "zrnitým" pozadím). Redukcia zvukov z pozadia je len priemerná a telefón nie je dostatočne hlasný pre využívanie v rušnejšom vonkajšom prostredí. Životnosť batérie je tiež len priemerná, je zhruba 6 hodín a 16 minút priebežného volacieho času. Telefón však dokáže sťahovať dáta na rýchlej sieti HSPA + 42 Mbps. Rýchlosť sťahovania na sieti T-Mobile je skutočne výborná, pretože sa pohybuje v priemere okolo 12Mbps, s vrcholom na hodnote 14,2 Mbps. Rýchlosť nahrávania je podstatne nižšia, okolo 1,5 Mbps, napriek tomu by mala byť plne dostačujúca pre väčšinu užívateľov. 

Samsung Galaxy S Blaze 4G (T-Mobile)

Samsung Galaxy S Blaze pracuje s dvojjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon S 3 s frekvenciou 1,5 GHz, čo tomuto komunikátoru zaisťuje skutočne výborné parametre. Bez problémov by si mal napríklad poradiť s ktoroukoľvek z viac ako 450 tisíc aplikácií v Google Play store. Operačným systémom je populárny Android 2.3.6 ("Gingerbread"), doplnený rozšírením sa signatúrou Samsungu, TouchWiz. Ako je obvyklé, tento komunikátor ponúka veľké množstvo užitočných aplikácií, pripojenie k sociálnym sieťam aj v rôznej miere využiteľný bloatware.

Galaxy S Blaze tiež ponúka 2,44 GB voľnej internej pamäte, k tomu ďalej predinštalovanú pamäťovú kartu microSD s kapacitou 4 GB. Pamäť možno opäť navýšiť kartami o kapacite 32 alebo 64 GB. Telefón prehráva hudobné súbory AAC, MP3, OGG, WAV a WMA; iba FLAC nie. Kvalita prehrávaného videa je vysoká a to pri rozlíšeniach až do 1080 pixelov.

Samsung Galaxy S Blaze 4G (T-Mobile)

Päťmegapixelová kamera je veľmi kvalitná, hoci oneskorenie uzávierky je pomerne dlhé (1,15 s). Snímky vyzerajú dobre, na pomery 5 MP senzoru však vykazujú skôr priemernú ostrosť a farbu. Kamera natáča video pri rozlíšení 720 pixelov a na nastavovanie rýchlosti 30 rámčekov za sekundu, čo robí obraz dostatočne ostrým. Na prístroji nájdeme tiež prednú kameru o 1,3 megapixelu pre portrétne fotografie a video chat. Menším negatívom je nemožnosť pripojenia k televízii cez HDMI kábel.

Galaxy S II je väčší a lepší komunikátor ako jeho malý braček S Blaze, jeho nadmerná veľkosť ale môže byť na škodu. Hoci S Blaze v niektorých parametroch výrazne zaostáva, jeho vlastnosti sú plne porovnateľné v dvoch kľúčových bodoch - procesore a rýchlosti na sieti. Spolu s trochu pohodlnejším ovládaním tak Samsung Galaxy S Blaze predstavuje nepochybne dobrú voľbu.

Samsung Galaxy S Blaze 4G (T-Mobile)

Základné vlastnosti:

Veľkosť: 122 x 63 x 13 mm

Hmotnosť: 128 gramov

Farba telefónu: Čierna

Procesor: dvojjadrový Qualcomm Snapdragon S 3 1,5 GHz

Operačný systém: Android 2.3.6

Rozlíšenie hlavného displeja: 480 x 800 pixelov

Uhlopriečka hlavného displeja: 4.0 palca

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung Galaxy S Blaze 4G (T-Mobile)


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.