LG


Preposlať LG Connect 4G

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG Connect 4G

28.11.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Medzi najlepšie mobilné telefóny svojej kategórie patrí bezpochyby LG Connect 4G. Bol designovaný pre všetkých, ktorým prišiel jeho technologický braček LG Esteem jednoducho príliš veľký. S rozmermi 4,6 x 2,5 x 0,5 palca (11,7 x 6,3 x 1,3 cm) a hmotnosťou 136 gramov padne určite do ruky každému. Štvorpalcový dotykový displej Nova Capacitive o rozlíšení 800 x 480 pixelov vyzerá fantasticky. Rovnako ako displej u iPhone 4S využíva aj Connect technológiu IPS LCD, avšak s tým rozdielom, že je ešte jasnejší. LG prehlasuje, že Connect je schopný až 700 nitov (kandel na meter štvorcový) svietivosti, zatiaľ čo iPhone má podľa meraní len 541 nitov. Pohľadové uhly sú vyhovujúce a so zvýšenou svetlosťou je displej dobre viditeľný aj na slnečnom svetle.

LG Connect 4G

Connect je vyvedený v plaste s textúrovaným tmavo šedým zadným panelom. Predná časť je celá zo skla, obklopená tenkým žiarivo čiernym plastovým rámčekom. Connectu bohužiaľ chýba HDMI port, ktorý by vám umožnil jednoduché pripojenie k televízoru alebo monitoru, ako to vie LG Esteem. Connect však tento fakt vyvažuje svojou ľahkosťou a ľahkou prenosnosťou.

Connect pracuje na sieti LTE Network od MetroPCS. V miestach, kde ju nevyhľadá, potom prechádza na omnoho pomalšiu sieť 2G CDMA. MetroPCS žiadnu 3G dátovú sieť nemá. Využiteľná je aj 802.11 b / g / n Wi-Fi. Príjem hovoru funguje dobre a jeho kvalita je vcelku priemerná. Hlas v slúchadle znie čisto, ale trochu tenko a snáď aj trochu roboticky. Volanie Connect je tiež čisté a jeho súčasťou je obmedzovač hluku, pri ktorom hlas môže znieť trochu hrubo.

LG Connect 4G

4G LTE na MetroPCS nie je rovnaké ako 4G LTE na AT & T alebo Verizon. Sieť MetroPCS ponúka slušnú rýchlosť za primeranú cenu, čo je určite výhoda. Rýchlosť činí okolo 4,2 MB za sekundu, čo by malo vyhovovať prakticky všetkým užívateľom. Najväčšou výhodou Metro PCS sú však cenovo výhodné mesačné plány. Za 60 dolárov (asi 46 eur) mesačne získate neobmedzené volania, textové správy a dáta, rovnako ako neobmedzenú hudbu z Rhapsody alebo video na želanie z MetroStudio. Za 50 dolárov (asi 38 eur) mesačne získate neobmedzené volania, textové správy a 1 GB dát. O desať dolárov menej (asi 31 eur) mesačne získavate rovnaké výsady, len objem zdarma stiahnuteľných dát je menší (100 MB).

LG Connect má v sebe dvojjadrový procesor 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon S3 MSM 8660. Connect je obsluhovaný operačným systémom Android 2.3.6 (Gingerbread). Grafické prvky sú pomerne pekné a môžete si vybrať z celkom siedmich upraviteľných východiskových obrazoviek. Medzi tými môžete ľubovoľne prepínať a budú sa zobrazovať aj so svojimi špecifickými aplikáciami a vymoženosti.

LG Connect 4G

LG Connect ponúka GPS hlasového asistenta vďaka Google Maps Navigation a MetroNavigator. MetroPCS ponúka tiež sociálne aplikácie Facebook, Google Talk alebo Twitter - všetko na jednom mieste pre rýchly užívateľský prístup. Dvojjadrový procesor zabezpečuje, že prístroj nebude mať problém so žiadnou z viac ako 450 000 aplikácií Google Play. 

Pod krytom batérie nájdeme pamäťový slot microSD, ktorý je vopred doplnený 2 GB kartou. Telefón ponúka aj 1,75 GB voľnej internej pamäte a môže byť ľahko doplnený napríklad 64 GB kartou SanDisc. LG Connect prehráva všetky hudobné súbory s výnimkou FLAC, pričom je kvalita zvuku dostačujúca. Rovnako tak video ich prehráva s dostatočnou kvalitou až do rozlíšenia 1080p.

LG Connect 4G

Fotoaparát o 5tich megapixelovom rozlíšení má funkciu automatického približovania a LED blesk. Rýchlosť uzávierky je asi 0,5 sekundy a fotografie vyzerajú dobre, aj keď nie nadpriemerne. Farba aj detail tiež vyzerá pekne a Connect je z tohto hľadiska vhodný pre vytváranie rýchlych snímok. Kamera natáča video o 720 pixeloch za slušnej snímacej rýchlosti 30 rámčekov za sekundu a to v budovách i vonku. Connect obsahuje tiež 1,3 megapixelovú frontálnu kameru pre video chat.

LG Connect je skrátka dostatočne kvalitný telefón, aby ho bolo možné považovať za dobrú voľbu v rámci svojej kategórie aj ceny. Dvojjadrový procesor mu dodáva dostatok rýchlosti a tým prekonáva napríklad konkurenčný Samsung Galaxy Attain alebo Huawei Mercury. Pomerne lacné mesačné plány a prinajhoršom priemerne disponovaný fotoaparát z neho robí vhodný objekt prakticky pre všetkých záujemcov.

LG Connect 4G

Technické parametre:

Veľkosť: 11,7 x 6,3 x 1,3 cm

Hmotnosť: 136 gramov

Rozlíšenie displeja: 800 x 480 pixelov

Svietivosť displeja: 700 nitov

Procesor: Dvojjadrový 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon S3 MSM 8660

Operačný systém: Android 2.3.6 (Gingerbread)

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku LG Connect 4G


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.