Preposlať Huawei Mercury

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Huawei Mercury

29.11.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Gigantický čínsky výrobca Huawei sa s postupom času výrazne zlepšuje. Na konte už má napríklad priemerný mobilný telefón značky Impulse 4G (AT & T) alebo obstojný tablet Springboard 4 G (T Mobile). Mercury ale pre spoločnosť znamená skutočný míľový krok vpred. Jedná sa o pekne vyzerajúci telefón s Androidom, ktorého kvalitami sú predovšetkým výborný zvuk hovoru, displej s ostrým obrazom a veľmi dobrá kamera.

Huawei Mercury

Huawei Mercury je najlepším telefónom, aký zatiaľ čínska spoločnosť uviedla na trh. Rozmery prístroja sú 122 x 61 x 10 milimetrov a hmotnosť 139 gramov. Hoci je ľahký a dobre sa drží v ruke, dáva tiež dojem dostatočnej pevnosti a kvality. Telo telefónu je celé vyrobené z lesklého čierneho plastu, predný panel je sklenený. Displej je štvorpalcový LCD s rozlíšením 854 x 480 pixelov, o trochu lepšie ako u bežných komunikátorov (kde býva rozlíšenie 800 x 480). Obraz je dostatočne ostrý a jasný pre použitie za všetkých bežných podmienok.

Huawei Mercury

Hlas v telefóne znie jasne, plne a prirodzene. Tlmenie hluku v pozadí je u tohto mobilu dostatočne účinné a celková kvalita hovoru veľmi dobrá. Jediným negatívom je, že hlas volajúceho môže znieť trochu tlmene. Batéria má vysokú životnosť, jej dĺžka pri nepretržitej hovoru činí okolo 8 hodín a 16 minút.

Operačným systémom Huawei Mercury je už časom preverený Android 2.3.5 (Gingerbread). Neoddeliteľnou súčasťou sú aj aplikácie umožňujúce plnohodnotné prepojenie s množstvom webových účtov, Android Market potom ponúka cez 250 tisíc využiteľných aplikácií. Prístroj obsahuje procesor Qualcomm MSM 8655T o frekvencii 1,4 GHz. Nemôže tak výkonnostne súťažiť s dvojjadrovou konkurenciou, jeho schopnosti sú ale plne postačujúce pre drvivú väčšinu užívateľských aktivít (bežné aplikácie, prehliadanie webu, hranie hier).

Huawei Mercury ponúka 2,03 GB vnútornej pamäte. Pod krytom batérie sa ako obvykle nachádza pamäťový slot, do ktorého možno umiestniť napríklad pamäťové karty SanDisc s kapacitou 32 alebo 64 GB. Hudba znie v slúchadlách veľmi dobre, prehráva sa rýchlo a kvalitne. Podporované hudobné súbory sú AAC, MP3, OGG, WAV a WMA, nie však FLAC.

Huawei Mercury

Veľkou prednosťou telefónu je skvelý fotoaparát s rozlíšením 8 megapixelov. Snímky vyhotovuje veľmi rýchlo a ich kvalita je vysoká. Farby sú bohaté a detaily presné. Fotoaparát tiež vyhotovuje video o rozlíšení 720 pixelov pri nastavením rýchlosti 26 rámčekov za sekundu a to vonku aj v interiéri. Súčasťou komunikátora je tiež predná VGA kamera pre vytváranie portrétnych snímok aj video chat. Prehrávanie videa už popravde tak kvalitné nie je. Huawei Mercury má navyše trochu limitovanú podporu filmových kodekov. Video ich prehráva až do rozlíšenia 720 pixelov, ale iba súbory H.264 a MP4, horšie už je to s formátom AVI, DivX alebo XVID.

Komunikátor Huawei Mercury je skrátka jedným z lepších prístrojov svojej cenovej i výkonnostné kategórie. Pokiaľ teda zháňate kvalitný telefón za rozumnú cenu, môže byť pre vás tento pozoruhodný čínsky produkt tým pravým.

Huawei Mercury


Základné parametre:

Veľkosť: 122 x 61 x 10 mm

Hmotnosť: 139 g

Veľkosť displeja: 4,0 palca

Rozlíšenie displeja: 854 x 480 px

Procesor: Qualcomm MSM 8655T s frekvenciou 1,4 GHz

Operačný systém: Android 2.3.5 (Gingerbread)

Rozlíšenie fotoaparátu: 8 Mpx

Životnosť batérie: 8 hodín 16 minút

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Huawei Mercury


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.