Preposlať Samsung Galaxy S Aviator

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Galaxy S Aviator

19.12.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Smartphone Samsung Galaxy S Aviator je ďalším zaujímavým výrobkom Samsungu. Ide o prvý telefón na 4 G LTE americkej spoločnosti US Cellular. Užívateľom ponúka dobrú hlasovú kvalitu hovoru, výborný fotoaparát a kameru i vonkajší HDMI port. Negatívom je potom najmä slabý jednojadrový procesor.

Samsung Galaxy S Aviator

Aviator sa vyznačuje pekným displejom a celkovo je veľmi podobný modelu Samsung Droid Charge. Má aj podobné rozmery, ktoré sú 129 x 66 x 13 milimetrov, hmotnosť potom predstavuje zhruba 142 gramov. Spodná časť elegantného čierneho tela telefónu je mierne zašpicateného tvaru a obsahuje štyri základné ovládacie tlačidlá. Displej Super AMOLED Plus má uhlopriečku 4,3 palca (10,9 cm) a rozlíšenie 800 x 480 pixelov. Tým ľahko zaostáva za displejom konkurenčnej Motoroly Electrify (960 x 540), ale Super AMOLED má zase bohatšie farby. Písanie na klávesnici QWERTY je pohodlné ako v móde "landscape", tak aj "portrait", vytáčanie čísel je tiež uspokojivo rýchle.

Kvalita hlasového prenosu je silnou stránkou Aviator. Príjem je solídny a prichádzajúci hovor je čistý a akusticky plný. Hlasitosť je dostatočná na použitie aj vo vonkajšom prostredí bežnej hlučnosti. Obmedzenie šumu na pozadí hovoru je decentné a dostačujúce. Výdrž batérie pri hovore na 3 G činí priemerných 6 hodín a 28 minút. V súčasnosti pracuje len na amerických sieťach, v priebehu tohto a budúceho roka má však pokrytie ďalej expandovať.

Samsung Galaxy S Aviator

Galaxy S Aviator obsahuje jednojadrový procesor Hummingbird Cortex A8 s frekvenciou 1 GHz. To je samozrejme podstatne slabší procesor ako napríklad dvojjadrový Exynos, ktorý nachádzame u Galaxy S II. Hoci Hummingbird (v preklade "kolibrík") zvláda obstojne drvivú väčšinu z viac ako 450 tisíc aplikácií Google Store, pri niektorých základných činnostiach je ale jeho nízka rýchlosť bohužiaľ poznať.

Operačným systémom je osvedčený Android 2.3.6 (Gingerbread), spolu s rozšíreniami TouchWiz. Nie je zatiaľ známe, či bude Aviator v budúcnosti upgradovaný na OS Android 4.0. Telefón má množstvo predinštalovaného bloatware, pričom žiadny nie je vymazateľný. Aviator ponúka 1,4 GB voľnej vnútornej pamäte, spolu s 16GB pamäťovú microSD kartou. Pamäť je tiež možné doplniť pamäťovými kartami SanDisk s kapacitou 32 alebo 64 GB. Hudba je prehrávaná kvalitne a to aj 3,5 mm slúchadlách. Video prehráva plynulo aj pri rozlíšení 720 pixelov. Veľkou výhodou je vonkajší HDMI port na pravom okraji telefónu, umožňujúci plnohodnotné pripojenie prístroja k HD televízoru.

Samsung Galaxy S Aviator

Veľkým pozitívom Aviator je tiež skvelá digitálna kamera. Uzávierkové oneskorenie činí len 0,6 sekundy. Snímač má rozlíšenie 8 megapixelov a umožňuje robiť veľmi ostré a detailné snímky s bohatou farebnosťou. Kamera umožňuje natáčať video s rozlíšením 720 pixelov pri nastavením rýchlosti 30 rámčekov za sekundu a to vo vonkajších podmienkach aj interiéru. Pre vytváranie portrétnych snímok a videochat je k dispozícii aj frontálna kamera s rozlíšením 1,3 megapixelu. 

Nebyť slabého procesora a obmedzenia geografického prístupu na sieť 4G LTE, mohol byť Aviator v súčasnosti jedným z najlepších smartphonov svojej kategórie. Takto však zaostáva za mnohými konkurenčnými komunikátormi, napríklad modely Samsung Galaxy S II alebo Motorola Electrify.

Samsung Galaxy S Aviator

Základné parametre:

Rozmery: 129 x 66 x 13 milimetrov

Hmotnosť: 142 gramov

Rozmer displeja: 4,3 palca (10,9 cm)

Rozlíšenie displeja: 800 x 480 pixelov

Procesor: jednojadrový Hummingbird Cortex A8 s frekvenciou 1 GHz

Operačný systém: Android 2.3.6 (Gingerbread)

Rozlíšenie snímača fotoaparátu: 8 megapixelov

Rozlíšenie snímača frontálneho fotoaparátu: 1,3 megapixelu

Voľná ​​vnútorná pamäť: 1,4 MB

Výdrž batérie (hovor): 6 hodín 28 minút

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung Galaxy S Aviator


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.