Preposlať Samsung S5610

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung S5610

19.12.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Samsung S5610 je zaujímavý mobilný telefón z dielne Samsungu. Ponúka veľmi rýchly internet, kvalitnú kameru a množstvo rôznych užitočných funkcií. Podporuje Gmail, Microsoft Exchange ActiveSync a Bluetooth 3.0. Užívatelia S5610 môžu počítať aj s aplikáciami pre Twitter, Facebook, MSN a Google Talk. Súčasťou S5610 je aj MP3 prehrávač, FM Radio a štandardný 3,5 mm konektor pre stereofónne slúchadlá.

Samsung S5610

Samsung S5610 má rozmery 119 x 50 x 13 milimetrov a váži 91 gramov. Hoci sa to nezdá, hmotnosť telefónu je veľmi nízka. Jeho telo je totiž pokryté kovovými krytmi a vzhľadovo pôsobí tak trochu nostalgicky. Za ideálnych podmienok je výdrž batérie ľahko cez 6 hodín nepretržitého hovoru a približne 680 hodín, keď sa nepoužíva. S5610 je k dostaniu iba v šedej (či lepšie povedané šedo-čiernej) farbe. Zadný kryt sa dáva dole celý. Pod ním sa nachádza slot pre SIM kartu a akumulátor o 1000mAh. Pamäťové karty microSD či microSDHC je možné vymieňať aj pri zapnutom telefóne. 

Displej má podobu TFT LCD panela s uhlopriečkou 2,4 palca (6,1 cm) a QVGA rozlíšením. Rozlíšenie činí priemerných 320 x 240 pixelov. Počet farieb displeja prekračuje číslo 262 000. Nastavenie jasu umožňuje zvoliť jednu z piatich úrovní, pričom tá najvyššia dovoľuje využitie telefónu aj za slnečného vonkajšieho počasia. Pod displejom nájdeme hlavnú ovládaciu kurzorovú kláves, ktorá je dostatočne citlivá a rozmerná a je možné s ňou dobre potvrdzovať alebo navigovať cez menu.

Samsung S5610

Alfanumerická klávesnica má podobu štyroch radov tlačidiel, z ktorých tri sú vždy prepojené. Na klávesnici sa dobre píše, je bielo podsvietená a telefón je stabilný aj pri písaní na samom spodku klávesnice (kedy je palec sklonený až na spodný okraj telefónu). Päťmegapixelová kamera je nepochybne veľkou prednosťou telefónu. Vyhotovuje snímky v maximálnom rozlíšení 2560 x 1920 pixelov a umožňuje natáčať video vo formáte MP4 o rozlíšení 240 x 320 bodov.

Medzi predinštalovanými hrami nájdeme u S5610 iba časovo obmedzené demoverzie (tzv. Try and Play). Je však samozrejme možné si nainštalovať ďalšie, napríklad z portálu Samsung Apps. Obmedzením je tu nedostatočná kapacita internej pamäte, ktorá činí po spustení len asi 1,5 MB (z celkových 4,5 MB úložného priestoru). Pamäť je samozrejme možné navýšiť klasickými pamäťovými kartami microSD a microSDHC. 

Samsung S5610 je kvalitným mobilným telefónom s množstvom zaujímavých funkcií. Okrem prehrávania hudby, pripojenia k internetu a posielanie SMS aj MMS správ ponúka aj ďalšie klasické funkcie typu kalendára, poznámok, organizácie času a pod. Aplikácia Chaton, vyvinutá spoločnosťou Samsung ponúka napríklad aj skupinový chat alebo zdieľanie obsahu. Nevýhodou je najmä "otesané" základné balenie tohto telefónu, ktoré sa obmedzuje len na batériu a nabíjačku. Všetky ostatné komponenty je teda potrebné si dokúpiť. Vzhľadom k svojej cene, ktorá sa na slovenskom trhu pohybuje okolo 100 eur, patrí Samsung S5610 k lacnejším telefónom, ktoré sú v pomere k svojej cene vcelku uspokojivé. Ak od mobilného telefónu neočakávate vyložene zázraky a implementovanú prevratnú technológiu, budete s týmto štýlovým metalickým telefónom zrejme spokojní.

Samsung S5610

 
Základné údaje:

Veľkosť: 119 x 50 x 13 milimetrov

Hmotnosť: 91 gramov

Farba: Šedo-čierna, kovové krytky

Displej: TFT LCD panelu

Veľkosť displeja: 2,4 palca (6,1 cm)

Rozlíšenie displeja: 240 x 320 pixelov

Rozlíšenie kamery: 5 megapixelov, video 240 x 320 pixelov

GSM pásma: 900/1800/1900/2100

Batéria: Li-Ion, 1000 mAh

Výdrž batérie: 6 hodín nepretržitého hovoru

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung S5610


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.